Obec
Liptovský Ján sa nachádza medzi mestami Liptovský Mikuláš a Liptovský Hrádok, na pravej strane rieky Váh sa začína jedna z najkrajších dolín Liptova - Jánska dolina, malebná historická dedinka.
Jánska dolina sa nachádza v Národnom parku Nízke Tatry, ktorý bol vyhlásený v roku 1978. V tejto doline sa nachádza: chránený prírodný výtvor - Stanišovská jaskyňa 1972, štátne prírodné rezervácie - Ohnište 1973, Ďumbier 1973. Jánska dolina bola už v roku 1933 vyhlásená za štátnu prírodnú rezerváciu.
     Liptovský Ján je vstupnou bránou do sveta histórie, architektúry, podivuhodných vlastností termálnych vôd , turistiky, flóry a fauny NAPANTu, poľovníctva, rybárstva či slnkom nedotknutého čara podzemných jaskýň a priepastí. Zároveň je známym rekreačným a turistickým miestom vhodným na zimné a letné rekreačné pobyty.
V roku 1991 bol Liptovský Ján vyhlásený ako pamiatková zóna s 20 objektmi a Jánska dolina v roku 1998 ako kúpeľné miesto.
Jánsku dolinu vyhlodala riečka Štiavnica s prítokmi Ludárkou a Bystrou. Všetky pramenia v centrálnom žulovom jadre a tečú na sever, kde naprieč prerážajú pásmo stredotriasových vápencov a dolomitov. Pri vstupe na vápence sa vody Štiavnice ponárajú do podzemia, zanechávajúc na povrchu suché koryto. V podzemí pretekajú zatiaľ ešte neznámymi jaskynnými priestormi v dĺžke 2,4 km.

 

V LETE
- AQUAPARK Tatralandia 10 km /možnosť v lete aj zime/
- termálne
kúpalisko 500-600m
- termálny prameň - TEPLICA 300 m
- turistika
- jazda na koni
- kyslá voda - Borová Sihoť
- paragliding
- horolezectvo
- tenisové kurty /hotel MÁJ/

Aquapark

 

Aquapark

Aquapark

Aquapark

Bowling Kriváň Liptovský Ján
V ZIME
- lyžovanie za Hotelom Štart, pri Hotely Bystrá
- krytá plaváreň


ĎALŠIE MOŽNOSTI

- bowling
- múzeum liptovskej dediny -
skanzen Pribylina 12km
- archeologické nálezisko
Havránok 7km
-
termálne kúpalisko Bešeňová 25km
- vodná nádrž
Liptovská Mara 20km
- drevený artikulárny kostol
Svätý Kríž 15km
-
Liptovský Mikuláš - Jánošíkovo väzenie, múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, galéria P. M. Bohúňa, Synagóga 6km
-
Jaskyne: Demänovská ľadová jaskyňa 20km, Jaskyňa Slobody 20km, Važecká jaskyňa 35km